משק דבורים סימון

נוסד ב-1936

ענף הדבורים הוקם על ידי אב המשפחה – שבתאי סימון

עסק משפחתי

את משק סימון מנהלים ועובדים בו בני המשפחה

חנות מיוחדת

בשנת 2002 הוקמה בכפר סירקין החנות המיוחדת שלנו, בה נמכרים המוצרים במכירה לצרכנים פרטיים ובסיטונאות

הסיפור שלנו

זה התחיל כתחביב של שבתאי סימון, אב המשפחה. בקניית 10 כוורות והתפתח למכוורת של כ-1000 כוורות במהלך השנים. שבתאי אוהב את עבודתו בטבע מאד והדביק באהבתו זו גם את שאר בני משפחתו. שלושת הילדים של משפחת סימון, נולדו לתוך העבודה עם הדבורים. כל אחד עזר בהתאם לגילו ויכולתו כמובן מאליו במשפחה חקלאית. עם התבגרותה, בחרה יערה, הבת הבכורה לקשור את חייה בצורה מקצועית בעבודת המכוורת, השתתפה בקורסים מקצועיים, עשתה רשיון נהיגה למשאית וקורס להפעלת מנוף. בימינו דרוש ידע רב באחזקת מכוורת. יש לטפל בדבורים ולהשגיח שהם לא יחלו במחלות, להחליף את המלכות מידי שנה למלכות צעירות המסוגלות להטיל עד אלפיים ביצים ביממה. על הכוורן לחוש את השינויים העונתיים ולהעביר את הכוורות בעזרת משאית לאזורי פריחה השונים בארץ, כמובן בסופו של התהליך מגיעים לשלב של רדיית הדבש הנעשה בעזרת ציוד מודרני וממוחשב.

החנות בכפר סירקין

בשנת 2002 , עקב דרישה הולכת וגוברת מצד אנשים רבים, החליטה אם המשפחה, אורנה, לפתוח את משק הדבורים לקהל הרחב. הקהל מוזמן לבקתת עץ מרהיבה, המעוצבת בסגנון כפרי , כולה מעוטרת בדבורים. בבקתה ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרים על טהרת הדבש וביניהם עשרה סוגים שונים של דבש הנרדים מאזורים שונים בארץ. קיים דבש הדרים, אבוקדו, אקליפטוס פרחי בר, דרדרים מהגולן, פרחים מהשפלה ועוד. כל הדבשים איכותיים מאד ומיוצרים ללא תהליך חימום. המגוון הורחב על ידי מוצרים נוספים כמו דבש עם שקדים או דבש עם תפוחים, חלבת דבש והכל מעוצב ומיוחד. במשק מייצרים גם חלות דבש, פולן, מזון מלכות ופרופוליס. בנוסף ניתן לקנות גם ליקר מדבש ויין דבש.

מוצרים מהטבע

כבר בימי קדם השתמשו בדבש כמרכיב בתכשירים קוסמטיים הודות להשפעתו החיובית על העור. יש בחנות מבחר גדול של מוצרי קוסמטיקה המכילים דבש ופרופוליס. מי שמעוניין במתנה ייחודית, ימצא גם נרות מקסימים העשויים מדונג טבעי. ארנה ושבתאי בבקתת הדבש היום גוברת הנטייה לעבור למוצרי בריאות מהטבע ומכירים בערכו התזונתי של הדבש ושאר מוצרי הכוורת. צרכנים שמחים לגלות מקום בו מוכרים דבש איכותי, שלא חומם ולכן מתגבש עם הזמן. מגוון הסוגים גדול והקהל שמח לטעום ולרכוש סוג של דבש שבדיוק ערב לחיכו ובנוסף נחשף למוצרים חדשים ולא מוכרים מעולם הדבורים.